Atrakcje dla dzieci podczas wakacji i ferii w mieście

Dobrym sposobem na odpoczynek w czasie ferii czy wakacji jest wyjazd, chociaż na kilka dni, tak aby zmienić otoczenie i klimat. Nie wszyscy rodzice mogą sobie jednak pozwolić na wysłanie swojej pociechy na kolonie czy obóz. Często zdarza się, że z różnych względów dzieci spędzają czas wolny od szkoły w domu. Wbrew pozorom pozostając w mieście mamy sporo możliwości na ciekawe spędzenie czasu wolnego.

  Oferta atrakcji, zwłaszcza w dużych miastach jest zazwyczaj na tyle duża, że każdy znajdzie coś dla siebie.

ferie w miescie - atrakcje

W każdym mieście w czasie wolnym od szkoły organizowane są zajęcia pt. ,,Lato w mieście” lub ,,Zima w mieście”. Dzieci mają zapewnioną opiekę  w godzinach pracy rodziców. W programie przewidziane są zazwyczaj różnorodne zajęcia, począwszy od sportowych po artystyczne. Z roku na rok ta forma zajęć cieszy się coraz większym zainteresowaniem. Ich niewątpliwą zaletą jest fakt, że zajęcia są finansowane przez miasto, rodzice płacą jedynie za wyżywienie.

Kolejnym pomysłem na zapewnienie dziecku ciekawych atrakcji jest zapisanie go półkolonie. Są to dodatkowe zajęcia odpłatne, organizowane przez prywatne firmy lub domy kultury. Opieka na półkoloniach może trwać nawet 9 godzin dziennie, dlatego ta forma opieki dobrze sprawdza się w przypadku, gdy rodzice mają problem, np. ze względu na pracę, z zapewnieniem opieki swoim maluchom. Oferta półkolonii jest zdecydowanie bardziej  bogata niż ma to miejsce w przypadku ,,Zimy w mieście”. Na półkoloniach możemy spotkać się z takimi zajęciami jak warsztaty ceramiki, zajęcia z programowania, nauka tańca czy też różnego typu wyjścia np. do zoo, kina, teatru,  czy na basen. Dziećmi zajmuje się profesjonalna kadra, trenerzy oraz animatorzy. Najczęściej  dzieci mają zapewnione pełne wyżywienie. Taka forma spędzania wakacji w mieście dostępna jest już od 3. roku życia. Bardzo często zajęcia organizowane są również w muzeach i innych ośrodkach. Są to różnego rodzaju  wystawy, zajęcia, gry miejskie i warsztaty dedykowane specjalnie dla naszych pociech. Jeśli nasze dzieci lubią sport, warto zainteresować się również ofertą ośrodków sportowych. Kluby w czasie ferii często organizują grupowe zajęcia dla dzieci np. treningi w piłki nożnej, tańca czy tenisa ziemnego. Atrakcje można zorganizować również we własnym zakresie. W mieście można znaleźć wiele miejsc, w których dzieci nie powinny narzekać na brak wrażeń. Do takich miejsc należą min. baseny, place zabaw czy parki trampolin.

atrakcje w mieście podczas czasu wolnego od szkoły

Pamiętajmy, że najbardziej angażujące dzieci aktywności odbywają się w grupach. Zorganizowanie czasu wolnego dzieciom na własną rękę może być już większym wyzwaniem. Niezależnie od tego czy chcemy zorganizować zabawę dziecku w domu czy poza nim, trzeba wykazać się kreatywnością, aby pociecha nie znudziła się zbyt szybko. 

Możliwości na spędzenie ferii czy wakacji w mieście jest sporo, wystarczy jedynie określić, co będzie sprawiało naszemu dziecku najwięcej przyjemności, a następnie dobrać odpowiednie atrakcje

 

 

Pozostałe artykuły More From Author