Zima w mieście 2021- Wrocław

Jak wybrać właściwe półkolonie?

Oferta półkolonii jest bardzo szeroka, organizatorzy prześcigają się w swoich propozycjach. Na co my jako rodzice/opiekunowie powinniśmy zwrócić uwagę przy wyborze wypoczynku dla dzieci?

Pamiętajmy o tym, że to nasze dziecko będzie spędzało tam czas i to ono ma się dobrze bawić, być zadowolone i chodzić tam z przyjemnością a nie z przymusu czy też konieczności.

Oprócz szczęścia naszego dziecka bardzo ważną sprawą, o której nie można zapomnieć, jest bezpieczeństwo. A więc pamiętajcie, aby sprawdzić kto organizuje wypoczynek dla waszych pociech. Ważne jest, by upewnić się, czy wypoczynek zgłoszony jest do Kuratorium Oświaty. Jeżeli tak, mamy wtedy pewność, że podczas trwania półkolonii regularnie pojawiać będą się kontrole zarówno ze strony Sanepidu jaki i z Kuratorium. Daje nam to gwarancję, że wypoczynek spełnia ogólnie przyjęte zasady i wymagania ustawowe. Kolejna godna uwagi kwestia to doświadczenie organizatora. Wiadomo, że każdy kiedyś zaczynał i nie jest powiedziane, że ktoś nowy na rynku będzie gorszy od kogoś funkcjonującego już kilka lat. Z pewnością jednak to organizator z kilkuletnim doświadczeniem miał już styczność z wieloma różnymi przypadkami i trudnymi sytuacjami  podczas półkolonii, ma je przepracowane w praktyce czyli jest bogatszy o doświadczenie.

Nie bez znaczenia jest również wiek naszego dziecka. Jeżeli Organizator zapewnia wypoczynek dzieciom w wieku np. 6-12 lat i przewiduje utworzenie jednej grupy, może być trudno zadowolić każde dziecko. Są zwolennicy jak i przeciwnicy grup mieszanych wiekowo. Każda z opcji ma swoje plusy i minusy. My jako rodzice znamy nasze dzieci najlepiej i wiemy jak będą się czuły i czy odnajdą się w danej konkretnej sytuacji.

Warto wziąć pod uwagę również to, czym interesuje się nasze dziecko. Wiele półkolonii ma charakter zajęć tematycznych, z kolei inne zapewniają bardzo dużo różnorodnych atrakcji i warsztatów, gdzie każdy znajdzie coś dla siebie. Ilość organizowanych zajęć ze specjalistami z różnych dziedzin, ciekawe wycieczki to coś co dzieci zapamiętają na długo i z przyjemnością wrócą w kolejnych sezonach.

Kliknij i wyszukaj najlepszą półkolonię wwe Wrocławiu dla Twojego dziecka:

Pozostałe artykuły More From Author